Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej, która wprowadza nas w Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia palm. Ofiary z palemek przeznaczone są na kwiaty do Ołtarza Grobu Pańskiego. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali i kazanie pasyjne.

2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, w zakrystii i u ministrantów można nabyć tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również bezpłatnie Dobre Nowiny.

3. Okazja do spowiedzi świątecznej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 16.30 do wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcam, aby znaleźć czas w krzątaninie przedświątecznej i skorzystać z tej możliwości tym bardziej, że we wtorek i w środę będzie spowiadał ksiądz z sąsiedniej parafii.

4. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, najważniejszy i najistotniejszy czas w Liturgii w ciągu Roku Kościelnego. W Wielki Czwartek przed południem w Katedrze Oliwskiej o godz. 10.00 – Msza Św. Krzyża. Po południu w naszej wspólnocie parafialnej Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. To dzień dziękczynienia za sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Ciemnicy i adoracja do godz. 22.30. O godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie prowadzone przez wspólnotę i zespół Domowego Kościoła. W Wielki Piątek adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. W Wielki Piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną (chorych z poza listy można zgłaszać po Mszach Św.). O godz. 15.00, w godzinę Męki Chrystusa, zapraszam na Koronkę do Miłosierdzia Bożego a po niej na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W tym dniu nie ma Mszy Św. a Liturgia obejmuje liturgię Słowa Bożego, adorację Krzyża, Komunię Św. i procesję do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.30 a o godz. 21.30 zapraszamy na wspólne śpiewnie Gorzkich Żali. W Wielką Sobotę adoracja zostanie wznowiona o godz. 8.00 i okazja do spowiedzi do godz. 9.00. O godz. 9.30 zapraszam na wspólną adorację dzieci, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Święcenie pokarmów o godzinach: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 oraz o 14.30. O godz. 15.00 zapraszamy na różaniec. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.30. Jest to najbardziej uroczysta Msza św. w ciągu roku i składa się z Liturgii Światła (przynosimy ze sobą świece), z rozbudowanej Liturgii Słowa Bożego, Liturgii Chrzcielnej i Eucharystycznej. Msza Św. Rezurekcyjna z procesją w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie asysty procesyjnej (baldachim i sztandary parafialne). Celebracja Triduum Paschalnego wprowadza nas w świętowanie Wielkanocy. Zachęcam, aby uczestniczyć w liturgii tych poszczególnych dni a szczególnie zapraszam na wspólne i indywidualne adoracje Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. W Niedzielę Wielkanocną Msze Św. o godz. 6.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00).

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message