Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 05.04.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową. Zgodnie z zarządzeniami Władz Państwowych odnośnie stanu epidemii, w nabożeństwach religijnych może uczestniczyć tylko pięć osób, dlatego otwarte jest tylko wejście do kaplicy przy zakrystii. Pierwszeństwo mają rodziny, które zamówiły intencję Mszy. Zachęcam wiernych aby uczestniczyli w obrzędach duchowo przez media. Proszę o zrozumienie, dla mnie jako proboszcza jest to także trudna sytuacja ale ufam, że Pan Bóg przeprowadzi nas wspólnie przez ten trudny czas.

2. Spowiedzi będę słuchał w poniedziałek, we wtorek i w środę godzinę przed Mszą Św. czyli od 17.00. Proszę zachowywać wymogi czasu epidemii (pięć osób w kaplicy, pozostali muszą poczekać na zewnątrz). Można na spowiedź umówić się również indywidualnie.

3. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, najważniejszy i najistotniejszy czas w Liturgii Kościoła. W tym roku będziemy przeżywać je, zważywszy na okoliczności, w wyjątkowy sposób. Obrzędy Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty będą sprawowane bez udziału wiernych w zamkniętym kościele. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, która jest dziękczynieniem za sakramenty eucharystii i kapłaństwa. W tym roku nie będzie ołtarza Ciemnicy a adoracja Najświętszego Sakramentu w ograniczonej formie w tabernakulum. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00, w godzinę Męki Chrystusa, zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i później Droga Krzyżowa. Modlitwa będzie transmitowana przez internet. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. W Wielką Sobotę nie będzie obrzędu poświęcenia pokarmów. Na stronie parafialnej jest zamieszczona modlitwa, którą można odmówić przed śniadaniem wielkanocnym, bardzo zachęcam do tego, aby mimo okoliczności zachować religijny charakter tej tradycji. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i odśpiewamy Gorzkie Żale. Modlitwa będzie transmitowana przez internet. Ołtarz Grobu Pańskiego będzie symboliczny. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Wszystkie Liturgie Triduum Paschalnego będą odprawiane bez udziału wiernych i transmitowane przez internet. W Niedzielę Wielkanocną tradycyjnie o godz. 6.00 zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 6.00 bez procesji rezurekcyjnej. Na początku Mszy Św. pobłogosławię Najświętszym Sakramentem naszą parafię na znak Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Msza będzie transmitowana przez internet. Msze w naszej kaplicy w niedzielę wielkanocną jeszcze o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W poniedziałek wielkanocny Msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy wieczorem o godz. 18.00).

4. Na stronie facebookowej – Parafia Juszkowo – przeprowadzamy transmisje Mszy Św. w internecie z naszej kaplicy codziennie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 11.30. Obrzędy Triduum Paschalnego również będą transmitowane przez internet.

5. Zgodnie z prośbą Ks. Abpa odmawiam codziennie różaniec i modlitwy w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych aby w tym trudnym czasie w swoich rodzinach pamiętali o modlitwie i w duchowej łączności odmawiali różaniec.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message