Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

  1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną i święto Miłosierdzia Bożego, które kończy Oktawę Wielkanocną. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Z racji Święta można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, gdy weźmie się udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej, w czwartek – wspomnienie Św. Atanazego, w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 maja. Msze Św. w naszej kaplicy, tak jak w niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 a w sobotę – wspomnienie Św. Floriana.
  2. W środę 1 maja wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 ale rano zapraszamy do kaplicy na godz.8.00 na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP. Majowe codziennie w tygodniu po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i w soboty po Mszy o godz.8.00.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja. W sobotę i w niedzielę nabożeństwo majowe będzie połączone z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca i Żywym Różańcem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w czerwcu.
  4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. (przynosimy ze sobą kartki z modlitwami).
  5. W niedzielę 5 maja o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Antoniego Dydycza na Wzgórzu Wojciechowym w Gdańsku zostanie odprawiona Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Św. Wojciecha. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach, które wyruszą o godz. 9.00 z Bazyliki Mariackiej i sprzed kościoła Ojców Franciszkanów p.w. Trójcy Świętej w Gdańsku. Tradycyjna dekanalna pielgrzymka z Łęgowa wyruszy o godz. 8.30 a w Pruszczu przy mostku będzie ok. godz. 10.00.
  6. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również Dobre Nowiny. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message