Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

  1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną i święto Miłosierdzia Bożego, które kończy Oktawę Wielkanocną. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Z racji Święta można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny, gdy weźmie się udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, we wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej, w czwartek – wspomnienie Św. Atanazego, w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 maja. Msze Św. w naszej kaplicy, tak jak w niedzielę: 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 a w sobotę – wspomnienie Św. Floriana.
  2. W środę 1 maja wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 ale rano zapraszamy do kaplicy na godz.8.00 na pierwsze w tym roku nabożeństwo majowe ku czci NMP. Majowe codziennie w tygodniu po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i w soboty po Mszy o godz.8.00.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca maja. W sobotę i w niedzielę nabożeństwo majowe będzie połączone z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca i Żywym Różańcem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w czerwcu.
  4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. (przynosimy ze sobą kartki z modlitwami).
  5. W niedzielę 5 maja o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Antoniego Dydycza na Wzgórzu Wojciechowym w Gdańsku zostanie odprawiona Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Św. Wojciecha. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach, które wyruszą o godz. 9.00 z Bazyliki Mariackiej i sprzed kościoła Ojców Franciszkanów p.w. Trójcy Świętej w Gdańsku. Tradycyjna dekanalna pielgrzymka z Łęgowa wyruszy o godz. 8.30 a w Pruszczu przy mostku będzie ok. godz. 10.00.
  6. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również Dobre Nowiny. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message