Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną i Święto Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy. Rozpoczyna się dzisiejszą niedzielą Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Z racji przypadającej dziś niedzieli ogólnopolskie uroczystości odpustowe Św. Wojciecha są przeniesione liturgicznie na poniedziałek. W naszej diecezji uroczystości ku czci Św. Wojciecha odbędą się w tym roku w niedzielę 7 maja. W kalendarzu liturgicznym: we wtorek Święto Św. Marka, ewangelisty a w sobotę Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.

2. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

3. W poniedziałek, we wtorek, w środę i w czwartek nie będzie Mszy Św. w kaplicy. W sytuacjach nagłych i losowych proszę się zwracać do Ks. Prałata Stanisława Łady w Pruszczu Gdańskim, który jest poinformowany o wyjeździe Ks. Krzysztofa na pielgrzymkę. Od piątku 28 kwietnia Msze jak zwykle.

4. Spotkania obowiązkowe w kaplicy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w poniedziałek 24.04. o godz. 18.30, w środę 26.04 o godz. 18.30 i w sobotę 29.04 o godz. 10.00.

5. Ks. Ireneusz Koziorzębski z parafii w Łęgowie organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuariów we wschodniej Polsce. Termin od 9 do 13 maja. Koszt 870 zł. Szczegóły pielgrzymki i numer telefonu na plakacie w gablotce.

6. Dzisiaj po Mszach Św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message