Ogłoszenia parafialne – Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego, do której przygotowywaliśmy się przez codzienne odmawianie Nowenny. O godz. 15.00 w naszej kaplicy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie transmitowane przez internet. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Caritas w Polsce.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w czwartek – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej a w sobotę – Święto Św. Marka Ewangelisty.

3. Zgodnie z nowymi zarządzeniami Władz Państwowych odnośnie stanu epidemii, od 20 kwietnia w nabożeństwach religijnych w naszej kaplicy może uczestniczyć 10 osób. Pierwszeństwo mają rodziny, które zamówiły intencję Mszy Świętej. Zachęcam wiernych aby uczestniczyli w obrzędach duchowo przez media. Msze z naszej kaplicy są transmitowane na facebooku – Parafia Juszkowo i poprzez stronę internetową naszej parafii –  parafiawjuszkowie.pl. Msze codziennie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 11.30.

4. Zgodnie z prośbą Ks. Abpa odmawiam codziennie różaniec i modlitwy w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych aby w tym trudnym czasie w swoich rodzinach pamiętali o modlitwie i w duchowej łączności odmawiali różaniec.

Zmarła + Krystyna Gralak z ul. Raduńskiej. Pogrzeb i Msza Św. zostanie odprawiona w środę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości, którą w tych dniach otrzymałem składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message