Ogłoszenia parafialne – Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020 r.

1. Przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W liturgii Kościoła rozpoczyna się czas zwykły. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w piątek – wspomnienie Św. Antoniego, opata.

2. Spotkanie przedpielgrzymkowe z panem Jackiem Pajorem (dotyczące pielgrzymki do Libanu) odbędzie się w sobotę 18 stycznia o godz. 13.00 w salce parafialnej. W niedzielę 19 stycznia pan Jacek Pajor przedstawi postać Św. Charbela i opowie o aktualnej sytuacji chrześcijan w Libanie i regionie.

3. Trwa kolęda parafialna. W czasie kolęd Msze w naszej kaplicy w dni powszednie o godz. 8.00 a w niedzielę w styczniu nie będzie Mszy o godz. 18.00 wieczorem. Plan kolędy jest już wywieszony na naszej stronie internetowej i znajduje się również w gablotce parafialnej. Ministranci dzień wcześniej będą starali się zapowiedzieć kolędę, proszę zwrócić uwagę na godzinę rozpoczęcia kolędy a także proszę o wyrozumiałość dla ministrantów i księdza. Chciałbym także bardzo serdecznie podziękować parafianom za serdeczne przyjęcie i za złożone ofiary, które przeznaczamy na budowę kościoła. Dla rodzin wyjeżdżających w tych dniach można również kolędę umawiać indywidualnie. Kolęda dodatkowa odbędzie się 2 lutego. Przy wyjściu z kaplicy znajduje się beczka ze święconą wodą.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5. Dzisiaj w niedzielę po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Zmarł + Zdzisław Żakowiecki. Jego pogrzeb obędzie się w środę o godz. 12.00

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message