Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela Zwykła 03.06.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IX Niedzielę Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – Wspomnienie Św. Bonifacego, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy o godz. 18.00 do piątku włącznie. W czwartek tradycyjne święcenie wianków. Zapraszam asystę procesyjną, dzieci i dziewczynki sypiące kwiatki oraz ministrantów do aktywnego udziału w Oktawie.

3. Chciałbym raz jeszcze podziękować za liczny udział w procesji Boże Ciała, za modlitwę i świadectwo jakie dokonało się poprzez zamanifestowanie wiary. Dziękuję służbom, które zabezpieczały procesję a także asyście procesyjnej: Służbie Liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom komunijnym i rocznicowym i przede wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki. Dziękuję panu organiście oraz służbie nagłośnieniowej (osobom, które dbały, dźwigały i ciągnęły nagłośnienie). Osobne podziękowanie kieruję do osób, które przygotowały i zadbały o ołtarze procesyjne, które posprzątały i odświętnie przystroiły naszą kaplicę. Za pracę i poświęcenie – serdeczne Bóg zapłać.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

5. Za tydzień w niedzielę będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. Pielgrzymka do sanktuariów w południowej Polsce wyrusza jutro (zbiórka przy kaplicy o godz. 4.30), tak więc od jutra przez tydzień do przyszłej niedzieli zastępować mnie będzie neoprezbiter Ks. Wojciech Kąkol, który na ten czas zamieszka na plebanii w Juszkowie.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności + Stanisławę Płaczek l. 86 z ul. Lipowej. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message