Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła 30.01.2022 r.

1.Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Jana Bosko, w środę – święto Ofiarowania Pańskiego i 26 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego( Na Mszę przynieśmy ze sobą tradycyjnie gromnice), w czwartek – wspomnienie Św. Błażeja (W czasie Mszy błogosławieństwo Św. Błażeja) a w sobotę – wspomnienie Św. Agaty. Msze Św. od lutego odprawiane będą wg. stałego porządku w dni powszednie: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00. Z racji pogrzebu mojego taty + Bernarda w najbliższy poniedziałek nie będzie Mszy Świętej. Msza Św. kolędowa w intencji mieszkańców Borzęcina zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.45

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca lutego. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek po Mszach Świętych. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną ale proszę potwierdzić telefonicznie wizytę. W piątek spowiedź od godz. 16.30 (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe). W sobotę po Mszy o godz.8.00 nabożeństwo pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 wymian tajemnic i  nabożeństwo różańcowe.

3. W zakrystii jest do nabycia jeszcze książka Juszkowo i Borzęcin we wspomnieniach mieszkańców

4. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Za tydzień w niedzielę będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy i kościoła.

6. W pierwszy czwartek m-ca zapraszamy młodzież naszego dekanatu na kolejne spotkanie w ramach Oratorium Młodych, które odbędzie się w parafii Bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Spotkanie rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 18.00. W programie wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważnie i adoracja do 19.30. Po adoracji spotkanie w Domu Parafialnym.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

Inne informacje

Send Us A Message