Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła 29.01.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Jana Bosko, w czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego (Msza Św. o godz. 18.00, pamiętajmy aby przynieść ze sobą tradycyjnie świece) a w piątek– wspomnienie Św. Błażeja (w czasie Mszy błogosławieństwo za wstawiennictwem Św. Błażeja). Jutro w poniedziałek Msza Św. o godz. 8.00 a od wtorku Msze Święte tak jak zwyczajnie poza okresem kolędowym, wieczorem o godz. 18.00 tylko w sobotę o godz. 8.00. W niedziele będzie odprawiana Msza o godz. 18.00 

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca lutego. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Świętej. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Dzisiaj kolęda od godz. 14.00 na ul. Ogrodowej. Jutro w poniedziałek kolęda dodatkowa na zgłoszenie.

4. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

5. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

6. za tydzień w niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty oraz wystrój kościoła i kaplicy.

7. Organizujemy razem z parafią z Giemlic w  dniach od 24 do 27 kwietnia pielgrzymko – wycieczkę do Piekar Śląskich, Wisły, Cieszyna i Żywca. Koszt 880 zł. plus 140 koszty programowe. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Szczegóły na plakatach w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy.

8. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message