Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła 19.02.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W środę Popielcem rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.30.

3 W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i na Gorzkie Żale w niedziele o 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II niedzielę Wielkiego Postu.

4. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej w poniedziałek 20 lutego o godz. 18.30 rozpoczyna nowennę do Ducha Świętego przed Bierzmowaniem. Jest to przygotowanie bliższe przed Bierzmowaniem, które odbędzie się 28 lutego. Obecność na nowennie obowiązkowa.

5. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę za wstawiennictwem Św. Charbela. Z racji Wielkiego Postu, różaniec, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami odbędzie się po Mszy Św.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Nasza parafia razem z parafią z Giemlic organizuje w  dniach od 24 do 27 kwietnia pielgrzymko – wycieczkę do Piekar Śląskich, Wisły, Cieszyna i Żywca. Koszt 880 zł. plus 140 koszty programowe. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Szczegóły na plakatach w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy.

9. Dzisiaj po Mszach Świętych, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zbieramy  ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message