Ogłoszenia parafialne – VII Niedziela Zwykła 19.02.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. W środę Popielcem rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 i po południu o godz. 17.00 i 18.30.

3 W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i na Gorzkie Żale w niedziele o 17.15. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w II niedzielę Wielkiego Postu.

4. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej w poniedziałek 20 lutego o godz. 18.30 rozpoczyna nowennę do Ducha Świętego przed Bierzmowaniem. Jest to przygotowanie bliższe przed Bierzmowaniem, które odbędzie się 28 lutego. Obecność na nowennie obowiązkowa.

5. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę za wstawiennictwem Św. Charbela. Z racji Wielkiego Postu, różaniec, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami odbędzie się po Mszy Św.

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Nasza parafia razem z parafią z Giemlic organizuje w  dniach od 24 do 27 kwietnia pielgrzymko – wycieczkę do Piekar Śląskich, Wisły, Cieszyna i Żywca. Koszt 880 zł. plus 140 koszty programowe. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Szczegóły na plakatach w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy.

9. Dzisiaj po Mszach Świętych, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zbieramy  ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.