Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Zwykła 29. 01. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera a w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego w tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się w intencji osób konsekrowanych. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00 rano i wieczorem o 18.00, przynosimy ze sobą świece, które zostaną poświęcone w czasie liturgii. W piątek tradycyjne błogosławieństwo za wstawiennictwem Św. Błażeja, orędownika i opiekuna w chorobach gardła.

2. Dzisiaj kolęda dodatkowa. Rodziny, które chciałby przyjąć kolędę, proszę o zgłoszenie po Mszy w zakrystii.

3. Od poniedziałku porządek Mszy Świętych będzie w dni powszednie następujący: od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 18.00 a w soboty o 8.00 rano. We wtorki odmawiamy po Mszy litanię do Bł. Jerzego Popiełuszki a w środy nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego. W czwartek po Mszy wieczornej nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą duszpasterską, okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a po Mszy nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy nabożeństwo wynagradzające za grzechy ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca.

5. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Za tydzień w niedzielę 5 lutego zostaną poświęcone świece komunijne, a potem w co drugą niedzielę odbywać się będą spotkania dla dzieci komunijnych. Jeżeli u kogoś kurzy się i zawadza pierwszokomunijna alba z ubiegłych lat z parafii matki Podwyższenia Krzyża może ją przynieść do zakrystii, na pewno zostanie wykorzystana.

7. Dzisiejsza kolekta mszalna przeznaczona jest na pomoc rodzinom poszkodowanym w katastrofie budowlanej w Juszkowie w ubiegłym tygodniu i zostanie wpłacona na specjalne subkonto utworzone przez gminę Pruszcz Gdański. Numer konta dla osób chcących jeszcze wesprzeć poszkodowanych znajduje się w gablocie na ogłoszeniach.

83 8335 0003 0116 5885 2000 0005

dopisek : Juszkowo.

8. Powstające Przedszkole Bajkowy Zakątek otworzyło Punkt Przedszkolny w Juszkowie przy ul. Raduńskiej 56 D. Osoby zainteresowane mogą w zakrystii otrzymać ulotkę ze szczegółowymi informacjami.

9. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, za otwarte drzwi w czasie wizyty kolędowej, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message