Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Laetare 19.03.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu w tradycji Kościoła zwaną  Laetare, czyli Niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i na Gorzkie Żale w niedziele o 17.15. W najbliższy poniedziałek i we wtorek, wyjątkowo z powodu rekolekcji w Jantarze, Msze Święte rano o godz. 8.00.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić dwie uroczystości. W poniedziałek – uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP a w sobotę – uroczystość Zwiastowania NMP, która jest dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy o godz. 8.00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

3. Spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień 26 marca po Mszy o godz. 11.30.

4. Za tydzień w niedzielę 26 marca zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę za wstawiennictwem Św. Charbela. W Wielkim Poście nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami po Mszy Świętej.

5. Dzisiaj po Mszach jest już do nabycia nasza parafialna oryginalna kartka wielkanocna.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny oraz Niedzielę a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Za darmo polecamy miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Przy Krzyżu Papieskim na Placu Józefa Piłsudzkiego w Warszawie 2 kwietnia rozpocznie się o godz. 11.00 pierwszy Marsz Papieski. Zakończenie w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30 Mszą Świętą. Szczegóły ewentualnego wyjazdu na Marsz zostaną podane w najbliższym czasie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message