Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Laetare 19.03.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu w tradycji Kościoła zwaną  Laetare, czyli Niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i na Gorzkie Żale w niedziele o 17.15. W najbliższy poniedziałek i we wtorek, wyjątkowo z powodu rekolekcji w Jantarze, Msze Święte rano o godz. 8.00.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić dwie uroczystości. W poniedziałek – uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP a w sobotę – uroczystość Zwiastowania NMP, która jest dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy o godz. 8.00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

3. Spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za tydzień 26 marca po Mszy o godz. 11.30.

4. Za tydzień w niedzielę 26 marca zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę za wstawiennictwem Św. Charbela. W Wielkim Poście nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami po Mszy Świętej.

5. Dzisiaj po Mszach jest już do nabycia nasza parafialna oryginalna kartka wielkanocna.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny oraz Niedzielę a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Za darmo polecamy miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Przy Krzyżu Papieskim na Placu Józefa Piłsudzkiego w Warszawie 2 kwietnia rozpocznie się o godz. 11.00 pierwszy Marsz Papieski. Zakończenie w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela o godz. 12.30 Mszą Świętą. Szczegóły ewentualnego wyjazdu na Marsz zostaną podane w najbliższym czasie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message