Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare 22.03.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji Kościoła nazywana jest Laetare, czyli radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości , aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. W Kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest obchodzona w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Na stronie facebookowej – Parafia Juszkowo – przeprowadzimy transmisję Mszy Św. z naszej kaplicy. Pierwsza Msza w internecie dzisiaj w niedzielę o godz. 11.30.

2. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa, który znajduje się w gablotce parafialnej, zostają zawieszone wszelkie przygotowania do sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej a także wspólnie celebrowane nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Różańce i Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz wizytacje.

3. Msze Święte w naszej kaplicy są sprawowane codziennie zgodnie z wymogami stanu epidemii w Polsce. Kaplica będzie otwarta pół godziny przed nabożeństwem, będzie okazja do przystąpienia do sakramentu Pokuty (można również telefonicznie umówić się indywidualnie). Msze Św. są poprzedzane śpiewaniem suplikacji w intencji ustania epidemii. Po Mszy, w zamkniętej kaplicy bez udziału wiernych, zgodnie z prośbą Ks. Abpa jest odmawiany różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych aby w tym trudnym czasie w swoich rodzinach pamiętali o modlitwie i w duchowej łączności odmawiali różaniec.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Polecamy w tym tygodniu tylko tygodnik – Niedzielę.

5. Ogłoszenie pani Wójt gminy Pruszcz Gdański: W związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem prosimy, by w miarę możliwości, ograniczyć wychodzenie z domu. Samotni seniorzy, którzy potrzebują pomocy np. przy zrobieniu zakupów, mogą  skorzystać z pomocy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – tel. 58 691 15 01 oraz Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, tel. 58 692 00 10, 644 430 370, 664 430 371. Numery telefonów zostały umieszczone na wszystkich tablicach sołeckich.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message