Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare 22.03.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji Kościoła nazywana jest Laetare, czyli radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości , aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. W Kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest obchodzona w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Na stronie facebookowej – Parafia Juszkowo – przeprowadzimy transmisję Mszy Św. z naszej kaplicy. Pierwsza Msza w internecie dzisiaj w niedzielę o godz. 11.30.

2. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa, który znajduje się w gablotce parafialnej, zostają zawieszone wszelkie przygotowania do sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej a także wspólnie celebrowane nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Różańce i Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz wizytacje.

3. Msze Święte w naszej kaplicy są sprawowane codziennie zgodnie z wymogami stanu epidemii w Polsce. Kaplica będzie otwarta pół godziny przed nabożeństwem, będzie okazja do przystąpienia do sakramentu Pokuty (można również telefonicznie umówić się indywidualnie). Msze Św. są poprzedzane śpiewaniem suplikacji w intencji ustania epidemii. Po Mszy, w zamkniętej kaplicy bez udziału wiernych, zgodnie z prośbą Ks. Abpa jest odmawiany różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych aby w tym trudnym czasie w swoich rodzinach pamiętali o modlitwie i w duchowej łączności odmawiali różaniec.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Polecamy w tym tygodniu tylko tygodnik – Niedzielę.

5. Ogłoszenie pani Wójt gminy Pruszcz Gdański: W związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem prosimy, by w miarę możliwości, ograniczyć wychodzenie z domu. Samotni seniorzy, którzy potrzebują pomocy np. przy zrobieniu zakupów, mogą  skorzystać z pomocy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – tel. 58 691 15 01 oraz Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, tel. 58 692 00 10, 644 430 370, 664 430 371. Numery telefonów zostały umieszczone na wszystkich tablicach sołeckich.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message