Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 26. 03. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, która w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare czyli radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela m-ca kwietnia. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 różaniec i nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca.

3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 15.00 (10 min. przed 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego) oraz na Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o godz. 18.00

4. W najbliższy czwartek, wyjątkowo z racji uroczystości Sakramentu Bierzmowania w parafii Bł. Michała Kozala, Msza Św. o godz. 17.00

5. Za tydzień rozpoczynam głoszenie rekolekcji w parafii Chrystusa Króla w Wejherowie. Msze Św. do środy 5 kwietnia będą odprawiać księża z sąsiednich parafii.

6. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc Misjom – 192 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei będzie można po Mszach wesprzeć ofiarą hospicja.

8. Zapraszamy na promocję książki o Juszkowie napisanej przez pana Dolatowskiego. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 27 marca w Mediatece w Straszynie o godz. 18.00

9. Nasza Archidiecezja przeżywa jubileusz 25 – lecia powstania. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 13.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. dziękczynna w Archikatedrze Oliwskiej. Liturgia transmitowana będzie przez Telewizję Polską „Polonia”.

10. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message