Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy czyli o godz. 18.30 a w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, która inauguruje Rok Św. Józefa. Msze Św. w naszej kaplicy w tym dniu rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00
  3. W naszej parafii odbyły się już wielkopostne dni skupienia w tym roku z racji pandemii w skromnej formie ale zachęcam do skorzystania z rekolekcji, które można odbyć on-line. Jedna z propozycji to ,,Krzyż znak miłości”. Plakat znajduje się w gablotce parafialnej.
  4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Można także zabrać bezpłatny ewangelizacyjny magazyn Dobre Nowiny. Zachęcamy do czytania prasy.
  5. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami można już zakupić wielkanocne, juszkowskie kartki świąteczne. Dziękuję za tę inicjatywę, za piękną oryginalną tradycję, która wyróżnia naszą wspólnotę parafialną. Kartka świąteczna jest cegiełką na budowę naszego kościoła.
  6. Msza Święta niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja aby przystąpić do Komunii Św.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: + Jadwigę Warmowską oraz + Kazimierza Gałązkę       Wieczny odpoczynek…

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message