Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną w tradycji Kościoła Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. We wtorek przypada piąta rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej w intencji Ojca Świętego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki po Mszy o godz. 18.00 Droga Krzyżowa a w niedziele o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed nabożeństwem o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W ubiegły wtorek przeżywaliśmy pierwszą w historii naszej wspólnoty uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przygotowywali uroczystość i sprawili, że miała ona tak piękny oraz głęboko duchowy wymiar. Dziękuję zatem młodzieży i rodzicom a przede wszystkim Zespołowi Kościoła Domowego, Służbie Liturgicznej i wszystkim osobom trudzącym się przy oprawie scenograficznej uroczystości. Szczególne podziękowanie kieruję do pań, które przygotowały i podały kolację w naszym domu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej za dwa tygodnie w Niedziele Palmową po Mszy o godz. 11.30

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański obchodzi 5 – lecie i z tej okazji zaprasza w dzisiejszą niedzielę na koncert jubileuszowy o godz. 15.00 do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu. Wstęp wolny.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Halinę Racką l. 70 z ul. Uroczej . Wieczny odpoczynek…

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za modlitwy, trud i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message