Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną w tradycji Kościoła Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. We wtorek przypada piąta rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej w intencji Ojca Świętego.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W piątki po Mszy o godz. 18.00 Droga Krzyżowa a w niedziele o godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed nabożeństwem o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W ubiegły wtorek przeżywaliśmy pierwszą w historii naszej wspólnoty uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przygotowywali uroczystość i sprawili, że miała ona tak piękny oraz głęboko duchowy wymiar. Dziękuję zatem młodzieży i rodzicom a przede wszystkim Zespołowi Kościoła Domowego, Służbie Liturgicznej i wszystkim osobom trudzącym się przy oprawie scenograficznej uroczystości. Szczególne podziękowanie kieruję do pań, które przygotowały i podały kolację w naszym domu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej za dwa tygodnie w Niedziele Palmową po Mszy o godz. 11.30

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański obchodzi 5 – lecie i z tej okazji zaprasza w dzisiejszą niedzielę na koncert jubileuszowy o godz. 15.00 do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu. Wstęp wolny.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Halinę Racką l. 70 z ul. Uroczej . Wieczny odpoczynek…

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za modlitwy, trud i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message