Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywaną Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości abyśmy podjąwszy trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o godz. 18.30 oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15

2. Dzisiaj w niedzielę rozpoczyna się modlitwa Nowenny do Ducha Św. przed uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, która odbędzie się 18 marca w poniedziałek o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy dzisiaj na Mszę o godz. 18.00 a w tygodniu kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy codziennie na spotkania modlitewne i przygotowanie bliższe o godz. 18.45

3. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie. W tym tygodniu nie będzie spotkań przygotowujących dla młodzieży z klas VIII SP.

4. W dni powszednie 10 min. przed Mszą Św. i w niedziele przed Mszą o godz. 8.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawianą w intencji o pokój na Ukrainie i na świecie. W sobotę 16 marca rozpoczniemy też przed Mszą Św. odmawianie Nowenny w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem Św. Andrzeja Boboli i Bł. Jerzego Popiełuszki. Nowenna jest ogólnopolską inicjatywą Konferencji Episkopatu Polski.

5. Można już nabyć tegoroczne, juszkowskie, oryginalne kartki wielkanocne. Warto pomyśleć o życzeniach napisanych własnoręcznie i przesłanych tradycyjnie 🙂

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message