Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania. Rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony NMP i zapraszamy na nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W Borzęcinie tradycyjnie majowe przy kapliczce o godz. 19.00.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w środę – uroczystość NMP Królowej Polski. W święto 3 maja Msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. W czwartek – wspomnienie Św. Floriana, męczennika a w sobotę – święto Śww. apostołów Filipa i Jakuba.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca maja. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem majowym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Czarnogóry. W programie także Słowenia, Chorwacja i Albania. Termin od 13.09 do 22.09. 2023 r. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w Gablotce i na drzwiach kościoła.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message