Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna 25.04.2021 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną i Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele.

2. Dzisiaj odbywają się ogólnopolskie i archidiecezjalne uroczystości odpustowe ku czci Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji.

3. Na Pomorzu już po raz dziewiętnasty zakwitły Pola Nadziei, czyli akcja propagująca idee opieki hospicyjnej i niesienia wolontaryjnej pomocy innym. Jej ważnym celem jest też pozyskiwanie środków na potrzeby dzieci i dorosłych, pozostających pod opieką hospicjów. Po Mszach Świętych przeprowadzana jest kwesta i można złożyć swoją ofiarę do puszek.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w  czwartek – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła a także dni eucharystyczne: pierwszą sobotę i niedzielę m-ca maja. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót m-ca a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych. W sobotę rozpoczniemy maj miesiąc szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po Mszach Św. w co dzień a w niedziele po Mszy o godz. 8.00

5. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii. Po tej Mszy jeszcze przez 20 min. jest okazja aby przystąpić do Komunii Świętej.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę, jest także dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Intencje różańcowe na październik 2021 r.

EWANGELIZACYJNA – Uczniowie misjonarze – Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii. PARAFIALNA: O