Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w Kościele. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – święto Św. Macieja, Apostoła, w czwartek – święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Patrona Polski. W piątek przypada dzień imienin Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia, prosimy o modlitwę w intencji solenizanta.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Majowe codziennie w tygodniu po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i w soboty po Mszy o godz.8.00

3. W poniedziałek przypada pierwszy w tym roku dzień fatimski, zapraszamy na różaniec przed Mszą Św. o godz. 17.30

4. Za tydzień odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii w naszej parafii. Msza Św. o godz. 12.00 ale dzieci i rodzice proszeni są o przybycie o godz. 11.40. Próby i ćwiczenia dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. codziennie w kaplicy o godz. 18.45. Pierwsza Spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę 18 maja o godz. 10.00.

5. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci przyjętych w ubiegłym roku odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 11.30 a spowiedź dla dzieci przed Rocznicą w sobotę 25 maja o godz. 17.30. Spotkanie dla rodziców 18 maja w sobotę o godz. 9.00 w salce. Proszę, aby wzajemnie się powiadomić i zmobilizować.

6. W sobotę 18 maja otwieramy sezon rowerowy w parafii. Pojedziemy na nabożeństwo majowe do Łęgowa. Zbiórka o 16.30 przy kaplicy. Trasa łatwa (ok. 20 km.).

7. Dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Gminie Pruszcz Gdański poszukuje pracownika na stanowisko opiekuna przystani kajakowej w Juszkowie. Szczegóły oferty na stronie internetowej Gminy i można się z nimi zapoznać również w zakrystii po Mszy Św.

8. W Urzędzie Gminy można składać wnioski o bezpłatne wywiezienie eternitu. W tym roku nie ma w gminie objazdowego szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Oprócz tego osoby chętne do współtworzenia Koła Gospodyń Wiejskich (mogą to być panie i panowie oraz osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 rok życia) proszone są o kontakt telefoniczny z sołtyską (nr telefonu znajduje się na tablicach sołeckich)

9. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message