Ogłoszenia parafialne –  IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022 r.


1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski a we wtorek – święto Św. Macieja, Apostoła.

2. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony NMP i z tej racji zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i soboty po Mszy o godz. 8.00. W Borzęcinie przy kapliczce majowe o godz. 19.00

3. W piątek 13 maja przypada Dzień Fatimski, zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników po Mszy o godz. 18.00

4. Za tydzień dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. W sobotę o godz. 12.00 – grupa A, w niedzielę o godz. 12.00 – grupa B. Msza Święta o godz. 11.30 jest przesunięta o pół godziny na godz. 12.00.

5. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą obchodzić Rocznicę w niedzielę 22 maja na Mszy o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci w sobotę przed uroczystością o godz. 12.00

6. W przyszłą niedzielę, 15 maja będziemy przeżywać odpust naszej archidiecezji – uroczystości ku czci świętego Wojciecha. W imieniu Arcybiskupa Tadeusza Wojdy serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną na wzgórzu w Gdańsku-Świętym Wojciechu o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej proboszcz z parafianami zapraszają na pyszną grochówkę. Zachęcamy również do udziału w pieszej pielgrzymce z relikwiami Świętego, która wyruszy o godzinie 9.00 z bazyliki Mariackiej. Młodzież zapraszamy do wspólnej wędrówki o godzinie 9.30 (wyjście z kościoła pw. św. Ignacego – Gdańsk-Stare Szkoty).

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. W ubiegłą niedzielę na cele charytatywne Caritas zebrano 1502 zł. Bóg zapłać za otwarte miłością serca. Pieniądze już zostały wpłacone na konto Caritas.

9. Parafia Św. Faustyny w Rotmance prowadzi akcję Świece dla Ukrainy – rozświetlamy mroki schronów. Dla osób ukrywających się w schronach zbieramy: świeczki, zapalniczki, zapałki, latarki, baterie i power banki. Dla dzieci z domu dziecka w Czerniowcach: dżemy(także domowej roboty), artykuły spożywcze, ubrania wiosenne i letnie, pampersy. Dary można przynosić po każdej Mszy Świętej do zakrystii w Rotmance i w Juszkowie. Składam serdeczne podziękowanie za już przyniesione dary.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.


Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

Inne informacje

Send Us A Message