Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkanocna 07.05.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do Służby Bożej w Kościele. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. O godz. 18.00 w kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Gdańsku – Żabiance pod przewodnictwem Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego rozpocznie się Msza Św. połączona z procesją różańcową i aktem zawierzenia Matce Bożej. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealistów, studentów i młodzież pracującą naszej Archidiecezji.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku, zawsze po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele i soboty po Mszy o godz. 8.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i w Juszkowie przy ul. Łąkowej o godz. 20.00

3. Najbliższe spotkania – próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w poniedziałek, we wtorek i w środę (8, 9 i 10 maja o godz. 18.40) oraz w sobotę 13 maja o godz. 10.00

4. Dzisiaj po Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej parafialnej kaplicy.

5. Parafia Podwyższenia Krzyża w Pruszczu organizuje rekolekcje Maryjne dla Apostołów Pokoju ,,Odnaleźć pokój serca” w Licheniu w dniach od 16 do 18 czerwca, koszt 240 zł., w tym dojazd, noclegi oraz wyżywienie. Zapisy i szczegóły w parafii w Pruszczu.

6. Wójt Gminy Pruszcz Gdański zaprasza seniorów na zajęcia sportowo-rekreacyjne, które odbywać się będą od czerwca do września raz w tygodniu. Przewidywana gimnastyka i nordic walking na świeżym powietrzu. Zapisy u pana sołtysa Karola Karca do 12 maja.

7. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message