Ogłoszenia parafialne –IV Niedziela Adwentu 24.12.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Msze Śww. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 nie będzie Mszy o godz. 18.00. dzisiaj też będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego, postnego przeżywania Wieczerzy Wigilijnej. Msze Śww.  O godz. 24.00 tradycyjna Pasterka w kościele, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. W Dzień Bożego Narodzenia Msze o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 (nie będzie Mszy o godz. 8.00). W drugi Dzień Świąt – Msze jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek – w II Dzień Bożego Narodzenia – święto Św. Szczepana, w środę – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty (Msza Św. wieczorem w kaplicy o godz. 18.00), w czwartek – święto Śww. Młodzianków, męczenników a w przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne i wynagradzające za miniony rok a o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna i z prośbą o Boże błogosławieństwo w 2024 roku. Za tydzień podczas Mszy Świętych w niedzielę małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia.

2. We wtorek 26 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Na stronie internetowej parafii – parafiajuszkowo.pl – jest umieszczony audiobook Juszkowo i Borzęcin we wspomnieniach mieszkańców. To książka wydana przez naszą parafię i godna polecenia do odsłuchania.

5. Na stronie internetowej został również umieszczony zarys kolędy parafialnej. Kolęda rozpocznie się  28 grudnia a zakończy 10 lutego 2024 r. Plan kolędy może jeszcze ulec zmianie. W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano w kaplicy.

7. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece wigilijne zostały tylko małe po 10 zł. Można również zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę – wydania Świąteczne.

9. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Za pracę przy sprzątaniu i strojeniu kaplicy i kościoła. Za duchowe przygotowanie: za  spowiedź przedświąteczną i liczny udział w porannych Roratach. Serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message