Ogłoszenia parafialne –IV Niedziela Adwentu 24.12.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Msze Śww. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 nie będzie Mszy o godz. 18.00. dzisiaj też będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego, postnego przeżywania Wieczerzy Wigilijnej. Msze Śww.  O godz. 24.00 tradycyjna Pasterka w kościele, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. W Dzień Bożego Narodzenia Msze o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 (nie będzie Mszy o godz. 8.00). W drugi Dzień Świąt – Msze jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek – w II Dzień Bożego Narodzenia – święto Św. Szczepana, w środę – święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty (Msza Św. wieczorem w kaplicy o godz. 18.00), w czwartek – święto Śww. Młodzianków, męczenników a w przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wieczorem o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne i wynagradzające za miniony rok a o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna i z prośbą o Boże błogosławieństwo w 2024 roku. Za tydzień podczas Mszy Świętych w niedzielę małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia.

2. We wtorek 26 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Na stronie internetowej parafii – parafiajuszkowo.pl – jest umieszczony audiobook Juszkowo i Borzęcin we wspomnieniach mieszkańców. To książka wydana przez naszą parafię i godna polecenia do odsłuchania.

5. Na stronie internetowej został również umieszczony zarys kolędy parafialnej. Kolęda rozpocznie się  28 grudnia a zakończy 10 lutego 2024 r. Plan kolędy może jeszcze ulec zmianie. W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano w kaplicy.

7. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece wigilijne zostały tylko małe po 10 zł. Można również zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę – wydania Świąteczne.

9. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Za pracę przy sprzątaniu i strojeniu kaplicy i kościoła. Za duchowe przygotowanie: za  spowiedź przedświąteczną i liczny udział w porannych Roratach. Serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message