Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. W czwartek będziemy obchodzić Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msze św. w tym dniu: rano o godz. 8.00 i o godz. 24 .00 Tradycyjna Msza Święta Pasterska. Proszę ubrać się ciepło, ponieważ Msza będzie odprawiana w naszym nowobudowanym kościele. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. w naszej kaplicy tak jak w niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W sobotę II Dzień Świąt – wspomnienie Św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze Św. również jak w niedzielę. Za tydzień w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jeżeli warunki zewnętrzne pozwolą Sumy Parafialne o godz. 10.00 w pierwsze i drugie Święto oraz w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w nowobudowanym kościele. Proszę pamiętać o ciepłym ubraniu.
  2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Msze Św. Roratnie ( w poniedziałek, we wtorek i w środę) o godz. 6.00 rano. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w poniedziałek, we wtorek i w środę od godz.17.00 do 19.00. W te dni nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. W środę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Proszę jednak o wcześniejsze zaproszenie telefoniczne.
  3. W pierwszą Niedzielę Adwentu zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W tym roku nie są roznoszone jak zwykle przez wolontariuszy ale można je zabrać do domu po Mszy Św. Dobrowolne ofiary składane za opłatki przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Przy okazji polecamy kartki świąteczne z oryginalnym obrazem naszego przyszłego kościoła. Kartka stanowi cegiełkę na budowę kościoła. Jest również ubiegłoroczna płyta – cegiełka z kolędami śpiewanymi przez naszą scholkę parafialną.
  4. Rozprowadzamy również w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej świece caritasowskie. Zostały już tylko małe świece po 6 zł.
  5. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja by przystąpić do Komunii Św.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message