Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r.

                                             

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. W piątek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msza Święta o godz. 8.00 i wieczorem tradycyjna Paserka w kościele o godz. 24.00. Zgodnie z tradycją zachowajmy postny charakter wieczerzy wigilijnej, której powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

2. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 (nie będzie Mszy o godz. 8.00) w II Dzień Świąt w niedzielę Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę 26 grudnia, tradycyjnie w naszej parafii o godz.18.00 Msza Święta za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz. 17.30 różaniec i modlitwy wstawiennicze. Można będzie już w przeddzień – sobotę do specjalnego koszyka złożyć swoje intencje, które chcemy zanieść do Boga za wstawiennictwem Świętego.

3. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty ku czci NMP. W naszej parafii do czwartku włącznie o godz. 6.00 rano. Dzieci i dorosłych prosimy aby nosili ze sobą zapalone lampiony. Światło lampionów oznacza naszą gotowość na przyjęcie Chrystusa i niech będzie świadectwem wobec świata naszej wiary i poświęcenia. W Adwencie Msze Święte w naszej parafii w dni powszednie są odprawiane zasadniczo rano o godz. 6.00. We wtorek, w środę i w czwartek będzie okazja do spowiedzi przedświątecznej w godz. od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 8.45 do 9.30. W czwartek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

4. Na specjalnym stoliku w kaplicy i w kościele można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Są także świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne: zostały już tylko małe świece po 6 zł. Jest również do nabycia najnowsza książka –  Juszkowo i Borzęcin w opowieściach mieszkańców. Tradycyjnie rozprowadzamy kartki świąteczne z oryginalnym obrazem naszego budowanego kościoła. Całkowity dochód z książki i z kartek świątecznych oraz opłatków zasili budżet budowy kościoła.

5. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszamy na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę a za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny.

7. W tym roku za przyzwoleniem Ks. Arcybiskupa Tadeusza wizyta duszpasterska w naszej parafii odbędzie się hybrydowo. Będą dwie możliwości. Od 31 grudnia do 19 stycznia za wyraźnym zaproszeniem tradycyjnie w mieszkaniach. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i na stronie internetowej. Proszę aby osobiście, zostawiwszy karteczkę z adresem i numerem telefonu lub telefonicznie potwierdzić wizytę. Od 20 stycznia będą organizowane wieczorne Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic połączone ze spotkaniem kolędowym. Plan tych Mszy zostanie podany w późniejszym terminie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie prz

Inne informacje

Send Us A Message