Ogłoszenia parafialne –  IV Niedziela Adwentu 18.12.2022

1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty odprawiane do piątku włącznie w kaplicy o godz. 6.00 rano. Dorosłych i dzieci zachęcamy aby przychodzić na Roraty z lampionami. W sobotę Msza o godz. 8.00 W wigilię o godz. 24.00 Tradycyjna Msza Święta Pasterska w kościele. W Boże Narodzenie Msze o godz. 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00 (nie będzie Mszy o godz. 8.00). Pamiętajmy o tradycyjnej postnej wieczerzy wigilijnej, której powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, zapalenie świecy, lektura fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

2. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych przygotowującej się do Bierzmowania w 2023 roku. Przygotowanie do Bierzmowania dla młodzieży z klas pierwszych Szkoły Średniej i klas VIII SP w styczniu będzie zawieszone a wznowione po feriach zimowych.

3. W czwartek i w piątek okazja do spowiedzi przedświątecznej od godz. 16.30 do 18.30. Spowiedzi będzie słuchał ksiądz z sąsiedniej parafii. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 do godz. 9.00 również okazja do spowiedzi.

4. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Chorych z poza listy proszę zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę oraz za darmo miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla ośmioletniej Laury Podulskiej z Pruszcza Gdańskiego zebrano 1730 zł. Bóg zapłać za ofiary i za otwarte serce.

7. Do 23 grudnia można zgłaszać chęć przyjęcia kolędy. Można to uczynić telefonicznie smsem 888 178 039, bezpośrednio po Mszach Świętych w zakrystii lub kartką wrzuconą na tacę podczas Mszy Świętych. Proszę też o postawę misyjną i zapytać sąsiadów czy chcą kolędy. Chciałbym aby kolęda objęła jak największą część naszej parafii. Przepraszam za tę niedogodność. Plan kolędy zostanie ogłoszony na Święta Bożego Narodzenia. Proszę nie odkładać zgłoszenia na ostatnią chwilę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message