Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu 18.12.2016 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV Ostatnią Niedzielę Adwentu, za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia. Chciałbym bardzo zachęcić, mimo przedświątecznego zabiegania, do wysiłku duchowego w tych ostatnich dniach Adwentu. W tym tygodniu roraty o godz. 6.00 rano (także w sobotę czyli w wigilię). Można jeszcze składać do kosza przy prezbiterium słodycze i inne produkty żywnościowe, które w czasie przedświątecznym rozwieziemy do osób samotnych, chorych i potrzebujących z naszej parafii.
2. W piątek 23 grudnia od godz. 9.00 odwiedzę chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną. W styczniu z racji kolędy obchodu chorych nie będzie. W przyszłą sobotę 24 grudnia o godz. 24.00 Uroczysta Msza Święta Pasterska, która rozpocznie obchód Świąt Bożego Narodzenia. Przed Pasterką, 15 minut wcześniej, złożymy sobie życzenia i wzorem ubiegłego roku przełamiemy się opłatkiem. W Boże Narodzenie (w niedzielę) Msze Św. o godz. 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy porannej o godz. 8.00) W drugi dzień Świąt ( w poniedziałek) Msze jak w każdą niedzielę czyli o 8.00, 10.00 i 11.30) Kolęda parafialna rozpocznie się od środy 28 grudnia na Zakątku. Plan całej kolędy będzie wywieszony od świąt na tablicy i będzie na stronie internetowej parafii.
3. Okazja do przedświątecznej spowiedzi w naszej parafii w czwartek i w piątek od 16.30 do 17.30. Będzie także ksiądz z obcej parafii. Proszę skorzystać z tej okazji aby w Boże Narodzenie każdy kto może był w stanie łaski uświęcającej. Dzieci proszę o zrobienie (może razem z rodzicami) ozdób świątecznych, które założymy na specjalnej choince w kaplicy. Mile widziane jest wykazanie się twórczą inwencją  Ozdoby założymy w piątek o 17.00. Zapraszam!
4. Mamy za sobą wspaniałą uroczystość poświęcenia naszej kaplicy. Chciałbym raz jeszcze podziękować za liczny udział w uroczystości i za przygotowanie kaplicy: za sprzątanie, przystrojenie i całą wspaniałą oprawę muzyczno-liturgiczną. Za całe Wasze zaangażowanie i poświęcenie składam serdeczne Bóg Zapłać. Trzeba nadmienić, że nie byłoby w ogóle tej uroczystości i kaplicy gdyby nie wytężona praca członków Parafialnego Komitetu Budowy Kościoła i budowlańców. Niech nasz Pan wynagrodzi Wasz trud!
5. Można zamawiać intencje na przyszły rok, jest jeszcze sporo intencji wolnych do końca roku i w tym tygodniu (także w święta). Intencje można zamawiać po Mszy w zakrystii. Msze Św. w grudniu, w dni powszednie, są oprawiane zasadniczo tylko rano.
6. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
7. Przy wyjściu jest jeszcze do nabycia płyta z kolędami śpiewanymi przez dzieci z naszej parafii. Jest to cegiełka na budowę naszego kościoła.
8. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
9. Opłatki na stół wigilijny były roznoszone przez wolontariuszy w naszej parafii, od tej niedzieli można je nabyć także po Mszach Świętych w kaplicy.
10. Szczególnie chciałbym podziękować Panu Leszkowi Sobiesiak z ul. Raduńskiej za wykonanie i zamontowanie barierek na schodach przy wejściu do kaplicy. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message