Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła 26.01.2020 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Tomasza z Akwinu, w piątek – wspomnienie Św. Jana Bosko a w przyszłą niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego czyli święto Matki Bożej Gromnicznej, które kończy w tradycji czas Bożego Narodzenia. Pamiętajmy aby przynieść ze sobą za tydzień gromnice. Dzisiaj w naszej kaplicy o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Św. upamiętniająca Marsz Śmierci z 1945 roku. Po Mszy złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku Marszu.

2. Rozpoczynamy ostatni tydzień kolędy parafialnej. W czasie kolęd Msze w naszej kaplicy w dni powszednie o godz. 8.00 a w niedziele w styczniu nie będzie Mszy o godz. 18.00 wieczorem. Plan kolędy jest wywieszony na naszej stronie internetowej i znajduje się również w gablotce parafialnej. Ministranci dzień wcześniej starają się zapowiedzieć kolędę, proszę zwrócić uwagę na godzinę rozpoczęcia kolędy a także proszę o wyrozumiałość dla ministrantów i księdza. Chciałbym także bardzo serdecznie podziękować parafianom za serdeczne przyjęcie kolędy i za złożone ofiary, które przeznaczamy na budowę kościoła. Kolęda dodatkowa odbędzie się w niedzielę 2 lutego (od godz. 14.00). Przy wyjściu z kaplicy znajduje się beczka ze święconą wodą. Od przyszłej niedzieli porządek Mszy Św. zostanie przywrócony (będzie odprawiona Msza Św. w niedzielę wieczorem o godz. 18.00)

3. W tym tygodniu będziemy obchodzić dni eucharystyczne: pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca lutego. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie i nabożeństwo Żywego Różańca.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy zostaną poświęcone świece komunijne.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message