Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła 23.01.2022 r.

1.   Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Franciszka Salezego, we wtorek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, w środę – wspomnienie Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa a w piątek – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu. W czasie kolęd Msze w dni powszednie będą odprawiane zasadniczo rano o godz. 8.00, a w najbliższy czwartek Msza Św. zostanie odprawiona wcześniej o godz. 7.30

2.    W tym tygodniu rozpocznie się druga forma kolędy, Msze Św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. W poniedziałek 24 stycznia o godz. 18.00 ulice: Stokrotki, Szczęśliwa, Jaśminowa, Łąkowa, Makowa, Liliowa, Storczykowa, Chabrowa, Lawendowa, Kąkolowa, Ul. Modrzewiowa, Akacjowa, Jarzębinowa, Cisowa. Wtorek 25 stycznia godz. 18.00 ulice: Jar Raduni, Wodnika, Nadrzeczna, Wodna, Sadowa, Rumiankowa, Różana, Kwiatowa, Sielanka, Widokowa, Nad Jarem, Brzozowa, Ogrodowa, Przy Lesie I, Przy Lesie II, Relaksowa, Wypoczynkowa, Klonowa. Piątek 28 stycznia godz. 18.00 ulice: Zielone Wzg., Wichrowe Wzg., Lazurowe Wzg., Działkowa, Jesionowa, Krótka, Dobra, Leśna, Pod Lasem, Radosna, Dębowa, Sosnowa, Polna, Słoneczna, Firmowa, Żeglarzy, Sportowa i wybudowania, Zdrowa, Raduńska – cała, Bukowa, Kasztanowa, Lipowa, Wierzbowa, Wrzosowa. Sobota 29 stycznia godz. 12.00 ulice: Zakątek i Urocza. Poniedziałek 31 stycznia godz. 18.00 – Borzęcin. Plan tych Mszy jest wywieszony w gablotce, na drzwiach kaplicy i kościoła oraz na stronie internetowej. Ofiary zbierane podczas kolędy są w całości przeznaczone na budowę kościoła.

3.   W środę 26 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. za wstawiennictwem Św. Charbela. Intencję na Mszę będą zbierane podczas Mszy na ofiarowanie. Przed Mszą o godz. 17.30 różaniec i modlitwy wstawiennicze.

4.   W czwartek 27 stycznia o godz. 16.00 z inicjatywy Samorządu naszej Gminy zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar marszu śmierci z 1945 roku.

5.   W zakrystii jest do nabycia jeszcze książka Juszkowo i Borzęcin we wspomnieniach mieszkańców

6.   Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności + Bolesława Piechockiego z ul. Ogrodowej                                                          Wieczny odpoczynek…

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w 2022 roku zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00.  Młodzież z klas VIII SP ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

Inne informacje

Send Us A Message