Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła 22.01.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego a zarazem Niedzielę Słowa Bożego. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Franciszka Salezego, w środę – święto Nawrócenia Św. Pawła  w czwartek – wspomnienie Śww. Biskupów Tymoteusza i Tytusa a w sobotę – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu.

2. W czwartek 26 stycznia, wyjątkowo w styczniu, Msza wieczorem o godz. 18.00 za wstawiennictwem Św. Charbela. Przed Mszą o godz. 17.30 modlitwy wstawiennicze, różaniec i błogosławieństwo relikwiami. Nie będzie Mszy o godz. 8.00

3. Trwa kolęda parafialna, w tym roku na zgłoszenie. Plan kolędy jest wywieszony na stronie internetowej, w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy. W beczce w kaplicy jest woda święcona, którą można zabrać ze sobą w odpowiednim naczyniu do domu. W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko rano o godz. 8.00  W styczniu w  niedziele nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00. Można zgłaszać kolędę dodatkową, która odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia.

4. Organizujemy razem z parafią z Giemlic w  dniach od 24 do 27 kwietnia pielgrzymko – wycieczkę do Piekar Śląskich, Wisły, Cieszyna i Żywca. Koszt 880 zł. plus 140 koszty programowe. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Szczegóły na plakatach w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy.

5. Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zaprasza do udziału w gminnych obchodach 78. rocznicy Marszu Śmierci – tragicznej ewakuacji więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof ze  Sztutowa do Lęborka, m.in. przez gminę Pruszcz Gdański. Harmonogram obchodów: Piątek, 27 stycznia 2023, o godz.18:00 wykład historyczny z udziałem Bartosza Gondka i Marka Kozłowa, w OKSiBP w Cieplewie. Sobota, 28 stycznia 2023, o godz.10:00 spotkanie przy obelisku na granicy Cieplewa i Rusocina (zbieg ulic Gdańskiej i Długiej w Cieplewie) – uroczyste odsłonięcie i poświęcenie kamienia z tablicą pamiątkową, przemowy historyków i zaproszonych gości. O godz.10:30 start Biegu Pamięci z Cieplewa, przez Juszkowo, do Straszyna. O godz.11:00 spotkanie pod obeliskiem w Juszkowie (przy kościele) O godz.11:30 spotkanie pod obeliskiem w Straszynie (przy Mediatece)

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę w cenie po 10 zł.  oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message