Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła 22.01.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, w środę – święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła, w czwartek – wspomnienie Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek – wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa a w sobotę – wspomnienie Św. Tomasza z Akwenu, prezbitera i doktora Kościoła. Dzisiaj przypada dzień dziadka.

2. Msze Św. w tygodniu w dni powszednie – w czasie kolęd, tylko rano o godz. 8.00. We wtorki na zakończenie Mszy Św. odmawiamy modlitwę i litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prosząc o jego opiekę oraz wstawiennictwo u Boga w intencji naszej parafii i parafialnych przedsięwzięć. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Można zamawiać intencje na cały przyszły rok.

3. Plan kolęd na najbliższy tydzień…( jest on wywieszony w gablotce parafialnej i na stronie internetowej). W przyszłą niedzielę odbędzie się kolęda dodatkowa dla rodzin, których nie było wcześniej, proszę zgłaszać się telefonicznie bądź w zakrystii. Przy wyjściu z kaplicy jest pojemnik z wodą święconą.

4. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Po kolędach zostaną wznowione spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. W niedzielę 5 lutego zostaną poświęcone świece komunijne, a potem w co drugą niedzielę odbywać się będą spotkania. Jeżeli u kogoś kurzy się i zawadza pierwszokomunijna alba z ubiegłych lat z parafii matki Podwyższenia Krzyża może ją przynieść do zakrystii, na pewno zostanie wykorzystana.

6. Gmina Pruszcz Gdański przeprowadza w drugim tygodniu ferii akcję Zima, przy wyjściu z kaplicy ministranci rozdają foldery informacyjne z atrakcyjną ofertą szczególnie dla dzieci.

7. Powstające Przedszkole Bajkowy Zakątek otworzyło Punkt Przedszkolny w Juszkowie przy ul. Raduńskiej 56 D. Osoby zainteresowane mogą w zakrystii otrzymać ulotkę ze szczegółowymi informacjami.

8. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, za otwarte drzwi w czasie wizyty kolędowej, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message