Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła 21.01.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. Dzisiaj przypada Dzień Babci a jutro w poniedziałek Dzień Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego a tych, którzy już odeszli od nas, niech Bóg przyjmie do chwały zbawionych. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – wspomnienie Św. Franciszka Walezego, w czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła a w piątek – wspomnienie Śww. Biskupów Tytusa i Tymoteusza.

2. Za tydzień w niedzielę 28 stycznia będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia pomnika ,,Marszu Śmierci” z 1945 roku. Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego w intencji męczenników ,,Marszu Śmierci” rozpocznie się o godz. 12.00 (Msza Św. o 11.30 zostanie przesunięta o pół godziny). Inicjatorem budowy pomnika jest nasza parafia oraz pani Wójt Magdalena Kołodziejczak a pomnik ufundowała Gmina Pruszcz Gdański. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej historycznej uroczystości.

3. W gablocie jest wywieszony plan tegorocznej Kolędy Parafialnej. Plan Kolędy znajduje się również na stronie internetowej parafii. Przy wyjściu z kaplicy jest naczynie z wodą święconą. Kolęda dodatkowa na wezwanie odbędzie się 31 stycznia. Zgłoszenia można składać telefonicznie bądź po Mszy Św.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie informacyjne w sprawie nowego, powstającego w rejonie Pruszcz Gdański kręgu Wspólnoty Domowego Kościoła.

5. W ubiegła niedzielę zebraliśmy do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy 640 zł. i 26 gr. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Jeszcze raz chciałbym podziękować pani Gosi Różańskiej i Grażynie Kusio za przygotowanie i wyreżyserowanie jasełek parafialnych, które odbyły się w ubiegłą niedzielę i środę. Szczególnie dziękuję naszym małym aktorom. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary, za przyjęcie kolędy parafialnej – składam serdeczne Bóg zapłać.

Zmarł + Czesław Kozakiewicz z ul. Widokowej jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00

Inne informacje

Send Us A Message