Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 19. 03. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za uczestnictwo w rekolekcjach parafialnych, które w minionym tygodniu zakończyliśmy. W imieniu ojca Ireneusza i swoim, chciałbym podziękować rodzinom, które gościły ojca rekolekcjonistę.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (uroczystość przeniesiona z niedzieli 19.03) a w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 15.00 (10 min. przed 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego) oraz na Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o godz. 18.00

4. Msze Św. od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00. Spowiedź 15 min. przed Mszą Św. Biuro – codziennie bezpośrednio po Mszy Św.

5. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką – tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na kwiaty i wystrój naszej kaplicy 816 zł.

8. Uczniowie i nauczyciele Katolickich Szkół Niepublicznych zapraszają dzisiaj do kościoła MB Nieustającej Pomocy w Pruszczu o godz. 17.30 na nabożeństwo/spektakl – Gorzkie Żale.

9. W Parafii Podwyższenia Krzyża w Pruszczu Gdańskim 25 marca o godz. 18.00 rozpoczną się rekolekcje Odnowy w Miłości Boga połączone z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

10. Zapraszamy na promocję książki o Juszkowie napisanej przez pana Dolatowskiego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27 marca w Mediatece w Straszynie o godz. 18.00

11. Tydzień temu przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje a w Kościele przeżywaliśmy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu, Jałmużny i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w naszych wielkopostnych modlitwach i umartwieniach o misjonarzach głoszących Ewangelię. Po Mszy do puszek można złożyć swoją ofiarę na Misje.

12. Za tydzień z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni, czyli śpimy o godzinę krócej. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom naszej wspólnoty parafialnej za okazane serce i hojność, składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message