Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. W Kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

2. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa, który znajduje się w gablotce parafialnej, zostają zawieszone wszelkie przygotowania do sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej a także wspólnie celebrowane nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Różańce i Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz wizytacje.

3. Msze Święte w naszej kaplicy będę sprawował codziennie zgodnie z wymogami stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Kaplica będzie otwarta pół godziny przed nabożeństwem, będzie okazja do przystąpienia do sakramentu Pokuty (można również telefonicznie umówić się indywidualnie). Mszę Św. będę poprzedzał śpiewanymi suplikacjami w intencji ustania epidemii. Po Mszy, już w zamkniętej kaplicy bez udziału wiernych, zgodnie z prośbą Ks. Abpa odmówię różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych aby w tym trudnym czasie w swoich rodzinach w duchowej łączności odmawiali różaniec.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message