Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. W Kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek – uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

2. Zgodnie z dekretem Ks. Abpa, który znajduje się w gablotce parafialnej, zostają zawieszone wszelkie przygotowania do sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej a także wspólnie celebrowane nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Różańce i Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz wizytacje.

3. Msze Święte w naszej kaplicy będę sprawował codziennie zgodnie z wymogami stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Kaplica będzie otwarta pół godziny przed nabożeństwem, będzie okazja do przystąpienia do sakramentu Pokuty (można również telefonicznie umówić się indywidualnie). Mszę Św. będę poprzedzał śpiewanymi suplikacjami w intencji ustania epidemii. Po Mszy, już w zamkniętej kaplicy bez udziału wiernych, zgodnie z prośbą Ks. Abpa odmówię różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych aby w tym trudnym czasie w swoich rodzinach w duchowej łączności odmawiali różaniec.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message