Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 04.03.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu. Zakończyły się tegoroczne rekolekcje parafialne. Dziękuję wszystkim, którzy brali w nich udział. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy po Mszy Św. o godz. 18.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedziele o godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przed nabożeństwem o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. We wtorek o godz. 18.00 uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Uroczystości będzie przewodniczył Ks. Bp Zbigniew Zieliński. Młodzież (34 kandydatów) trwa na modlitwie – nowennie do Ducha Świętego. Jutro w poniedziałek od 18.30 spowiedź kandydatów a o 19.30 – ostatni dzień nowenny i próba generalna przed uroczystością.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Następne spotkanie dla dzieci odbędzie się po Mszy o godz. 11.30 za trzy tygodnie w Niedzielę Palmową.

4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański obchodzi 5  – ciolecie i z tej okazji zaprasza na koncert jubileuszowy w niedzielę 11 marca o godz. 15.00 do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pruszczu. Wstęp wolny.

6. Bardzo serdeczne podziękowania kieruję do grupy parafian z Zakątka, którzy z własnej inicjatywy ufundowali nowe i piękne kadzidło dla naszej parafii.

Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za modlitwy, trud i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message