Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, które głosi franciszkanin Ojciec Kamil, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Rekolekcje są bezpośrednim przygotowaniem do nawiedzenia relikwii Św. Wojciecha, patrona naszej Archidiecezji. Nawiedzenie relikwii ma być okazją do odnowienia oraz pogłębienia  wiary w naszej parafii i uczczenia jubileuszu 100-lecia  istnienia Archidiecezji Gdańskiej. Dzisiaj podczas Mszy Świętych nauki ogólne, o godz. 11.30 szczególnie dla dzieci a o godz. 18.00 szczególnie dla młodzieży. W poniedziałek do kaplicy o godz. 17.00 nauka dla dzieci o godz. 18.00 Msza Święta z nauką ogólną, o godz. 19.15 nauka dla młodzieży. We wtorek 5 marca o godz. 17.00 nauka dla dzieci o godz. 17.30 nabożeństwo oczekiwania na relikwie Św. Wojciecha.  O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta inaugurująca nawiedzenie relikwii. O godz. 19.15 nauka i czuwanie modlitewne dla młodzieży, O godz. 20.30 Modlitwa różańcowa i godz. 21.00 apel na zakończenie pierwszego dnia nawiedzenia relikwii Św. Wojciecha. W środę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji osób chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa (zapraszamy członków Żywego Różańca) i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu przy relikwiach Św. Wojciecha. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 16.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i o godz. 17.00 Msza Święta na zakończenie nawiedzenia oraz pożegnanie  relikwii. O godz. 18.00 Msza Święta dla młodzieży.

2.   W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o godz. 18.30 oraz na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15

3.   W koszyku przy wyjściu z kaplicy i kościoła znajdują się różańce, które można zabrać bezinteresownie aby odmawiać modlitwę różańcową do Siedmiu Boleści Dziewicy Maryi. Instrukcja odmawiania modlitwy znajduje się na obrazkach. Różańce są poświęcone a modlitwa posiada Imprimatur.

4.   Pracownicy Urzędu Gminy oraz GOPS-u Gminy Pruszcz Gd. zapraszają 9 marca w godz. 10.00 – 17.00 do szkoły Podstawowej w Straszynie na Dzień Dawcy Szpiku, który ma wspomóc Macieja ale też inne osoby oczekujące na przeszczep.

5.   W ubiegłą niedzielę do puszek w ramach Ad Gentes na pomoc misjonarzom zebrano 813,50 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6.   Można już nabyć tegoroczne, juszkowskie, oryginalne kartki wielkanocne.

7.   Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę oraz nowość Gość Niedzielny Historia w cenie 12 zł.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message