Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna 30. 04. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako biblijna i rozpoczyna tydzień biblijny w Kościele. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek, sobotę i niedziele tygodnia maja. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych w parafii z posługą sakramentalną. Wieczorem od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnie Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe zawsze po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W niedziele i święta po Mszy o godz. 8.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i przy ul. Łąkowej o godz. 20.00

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie Św. Atanazego, w środę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski ( Msze Św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30) w czwartek – wspomnienie Św. Floriana a w sobotę – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W przyszłą niedzielę, centralnie w naszej diecezji, będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Wojciecha i 25 rocznicę powstania Archidiecezji Gdańskiej. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Św. o godz. 12 na wzgórzu Świętowojciechowym pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abpa Salvatore Pennacchio. Z Łęgowa wyruszy dekanalna piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe, która zbierać będzie wiernych naszego dekanatu. Około godz. 9.30 pielgrzymka będzie przy parafii Podwyższenia Krzyża a o godz. 10.00 wyruszy od szkoły Ogrodnika w Pruszczu.

5. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

6. Najbliższe spotkania – próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w czwartek i piątek (4 i 5 maja o godz. 18.30) oraz w sobotę o godz. 10.00

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będziemy zbierać do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej parafialnej kaplicy.

8. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 koncert Zespołu Senior Band

9. Parafia Podwyższenia Krzyża w Pruszczu organizuje rekolekcje Maryjne dla Apostołów Pokoju ,,Odnaleźć pokój serca” w Licheniu w dniach od 16 do 18 czerwca, koszt 240 zł., w tym dojazd, noclegi oraz wyżywienie. Zapisy i szczegóły w parafii Matce.

10. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message