Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna 30. 04. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako biblijna i rozpoczyna tydzień biblijny w Kościele. W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne, pierwszy: czwartek, piątek, sobotę i niedziele tygodnia maja. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych w parafii z posługą sakramentalną. Wieczorem od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi Św.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnie Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe zawsze po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W niedziele i święta po Mszy o godz. 8.00. Tradycyjne nabożeństwo majowe przy kapliczce w Borzęcinie o godz. 19.00 i przy ul. Łąkowej o godz. 20.00

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie Św. Atanazego, w środę przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski ( Msze Św. jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30) w czwartek – wspomnienie Św. Floriana a w sobotę – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W przyszłą niedzielę, centralnie w naszej diecezji, będziemy przeżywać odpust ku czci Św. Wojciecha i 25 rocznicę powstania Archidiecezji Gdańskiej. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Św. o godz. 12 na wzgórzu Świętowojciechowym pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abpa Salvatore Pennacchio. Z Łęgowa wyruszy dekanalna piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe, która zbierać będzie wiernych naszego dekanatu. Około godz. 9.30 pielgrzymka będzie przy parafii Podwyższenia Krzyża a o godz. 10.00 wyruszy od szkoły Ogrodnika w Pruszczu.

5. W zakrystii i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

6. Najbliższe spotkania – próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w czwartek i piątek (4 i 5 maja o godz. 18.30) oraz w sobotę o godz. 10.00

7. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będziemy zbierać do puszek ofiary na kwiaty i wystrój naszej parafialnej kaplicy.

8. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 koncert Zespołu Senior Band

9. Parafia Podwyższenia Krzyża w Pruszczu organizuje rekolekcje Maryjne dla Apostołów Pokoju ,,Odnaleźć pokój serca” w Licheniu w dniach od 16 do 18 czerwca, koszt 240 zł., w tym dojazd, noclegi oraz wyżywienie. Zapisy i szczegóły w parafii Matce.

10. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message