Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną, która obchodzona jest jako Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele. Wierny, który przez przynajmniej pół godziny będzie czytać Pismo święte na sposób lektury duchowej, może otrzymać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła a w sobotę 2 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, która została przeniesiona z 3 maja, ponieważ w tym roku przypada w tym dniu IV Niedziela Wielkanocna mająca pierwszeństwo w kalendarzu liturgicznym. Msze w sobotę w naszej kaplicy o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

2. W piątek rozpoczyna się miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w soboty i niedziele po Mszy o godz. 8.00. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca maja. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Św. w sobotę i w niedzielę po Mszy o godz. 8.00. W piątek odwiedzę chorych z posługa sakramentalną, ale zgodnie z zarządzeniami proszę o telefoniczne potwierdzenie odwiedzin. Od 16.30 w piątek będzie okazja do spowiedzi. W piątek 1 maja Metropolita Gdański udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

3. Zgodnie z nowymi zarządzeniami Władz Państwowych odnośnie stanu epidemii, od 20 kwietnia w nabożeństwach religijnych w naszej kaplicy może uczestniczyć 10 osób. Pierwszeństwo mają rodziny, które zamówiły intencję Mszy Świętej. Zachęcam wiernych aby uczestniczyli w obrzędach duchowo przez media. Msze z naszej kaplicy są transmitowane na facebooku – Parafia Juszkowo i poprzez stronę internetową naszej parafii – parafiawjuszkowie.pl. Msze codziennie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 11.30. W niedzielę osoby uczestniczące we Mszy przez media mogą przystąpić do Komunii Świętej. Kaplica będzie otwarta przez pół godziny po zakończeniu Mszy Św. o 11.30.

4. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii zostaje przeniesiona ze względu na panującą sytuację na niedzielę 13 września.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy + Krystyna Gralak z ul. Raduńskiej. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości, którą w tych dniach otrzymałem składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message