Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021 r.

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną i Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Zachęcam aby częściej sięgać po i czytać Pismo Święte, uczynić Słowo Boże swoją lekturą duchową.
  2. Zbliża się uroczystość patronalna ku czci Świętego Wojciecha (w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić uroczystość w piątek 23 kwietnia), która w tym roku wpisuje się w trudny czas epidemii. Z oczywistych względów nie możemy przeżywać jej na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku ani jak co roku pielgrzymować pieszo do naszego Archidiecezjalnego Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice Mariackiej, gdzie zostaną przewiezione relikwie naszego Świętego Patrona, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska. Mszy Świętej Odpustowej w niedzielę, 25 kwietnia br., o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański, który zawierzy całą archidiecezję opiece i wstawiennictwu Świętego Wojciecha. Tym samym będzie to pierwsza Msza Święta nowego Metropolity Gdańskiego w Konkatedrze Archidiecezji Gdańskiej. Liturgia transmitowana będzie na stronie: www.gdansk.pl. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w Bazylice Mariackiej może uczestniczyć w liturgii 210 osób.
  3. Na Pomorzu już po raz dziewiętnasty zakwitną Pola Nadziei na Pomorzu, czyli akcja propagująca idee opieki hospicyjnej i niesienia wolontaryjnej pomocy innym. Jej ważnym celem jest też pozyskiwanie środków na potrzeby dzieci i dorosłych, pozostających pod opieką hospicjów. Dzięki hospicyjnej pomocy chorzy w ostatnich chwilach swojego życia i ich rodziny są otoczeni całodobową wszechstronną troską. Ogromne koszty finansowe tej opieki – wydatki na leki, opatrunki i specjalistyczny sprzęt, szczególnie w czasie pandemii, byłyby nie do udźwignięcia bez wsparcia ludzi dobrej woli, stąd za tydzień w niedziele 25 kwietnia zostanie przeprowadzona po Mszach Świętych kwesta do puszek.
  4. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii. Po tej Mszy jeszcze przez 20 min. jest okazja aby przystąpić do Komunii Świętej.
  5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message