Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną, która jest zwana Biblijną i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny (warunkiem jest stan łaski uświęcającej oraz lektura przez przynajmniej pół godziny Pisma Świętego).

2. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. W minioną niedzielę do puszek na diecezjalną Caritas zebraliśmy 517 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. W „Mediatece” w Straszynie 20 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z archeologiem Piotrem Fudzińskim. Tematem spotkania będą wykopaliska w Juszkowie. Na terenie naszej miejscowości jest aż 66 stanowisk archeologicznych i na kilku z nich prowadzono prace wykopaliskowe. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

6. Hospicja i Stowarzyszenia i Fundacje Hospicyjne z Trójmiasta i Pomorza zapraszają do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2018 – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieka około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci. W następną niedzielę przed naszą kaplicą wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni. Osoby, które chcą się włączyć w wolontariat Akcji Żonkil zapraszamy na spotkanie informacyjne w poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.00

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message