Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną, która jest zwana Biblijną i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny (warunkiem jest stan łaski uświęcającej oraz lektura przez przynajmniej pół godziny Pisma Świętego).

2. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. W minioną niedzielę do puszek na diecezjalną Caritas zebraliśmy 517 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. W „Mediatece” w Straszynie 20 kwietnia o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z archeologiem Piotrem Fudzińskim. Tematem spotkania będą wykopaliska w Juszkowie. Na terenie naszej miejscowości jest aż 66 stanowisk archeologicznych i na kilku z nich prowadzono prace wykopaliskowe. Serdecznie zapraszamy na spotkanie.

6. Hospicja i Stowarzyszenia i Fundacje Hospicyjne z Trójmiasta i Pomorza zapraszają do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2018 – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieka około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci. W następną niedzielę przed naszą kaplicą wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni. Osoby, które chcą się włączyć w wolontariat Akcji Żonkil zapraszamy na spotkanie informacyjne w poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.00

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message