Ogłoszenia parafialne –  III Niedziela Wielkanocna 01.05.2022 r.


1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako Biblijna i rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Odpustu zupełnego udziela się wiernym, którzy przy spełnieniu zwykłych warunków przynajmniej przez pół godziny będą czytać Pismo Święte. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Atanazego, we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski ( Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 11.30, – Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00), w środę – wspomnienie Św. Floriana a w piątek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, z racji kończącego się Tygodnia Miłosierdzia, do skarbonek z napisem Caritas można złożyć ofiarę na cele charytatywne.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca maja. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30 – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem pierwszopiątkowym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią nie będzie majowego obchodu chorych.

3. Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony NMP i z tej racji zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W Borzęcinie przy kapliczce majowe o godz. 19.00

4. W środę przed Mszą Świętą czyli o 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową odmawianą przez wspólnotę Żywego Różańca z naszej parafii.

5. Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.  Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

6. dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą obchodzić Rocznicę w niedzielę 22 maja na Mszy o godz. 10.00

7. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Parafia Św. Faustyny w Romance ogłasza akcję Świece dla Ukrainy – rozświetlamy mroki schronów. Dla osób ukrywających się w schronach zbieramy: świeczki, zapalniczki, zapałki, latarki, baterie i power banki. Dla dzieci z domu dziecka w Czerniowcach: dżemy(także domowej roboty), artykuły spożywcze, ubrania wiosenne i letnie, pampersy. Dary można przynosić po każdej Mszy Świętej do zakrystii w Rotmance i w Juszkowie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.


Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30.

Młodzież z klas VIII SP, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania ma swoje spotkania w tym tygodniu w salkach do wyboru: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00 do salki parafialnej. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

Inne informacje

Send Us A Message