Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu Gaudete 17.12.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu, która jest nazywana Gaudete. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić IV Niedzielę Adwentu i zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Św. w przyszłą niedzielę do południa o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy o godz. 18.00. W Wigilię o godz. 24.00 tradycyjna Pasterka w kościele.

2. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie ku czci NMP o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci aby na Msze przychodzić z lampionami. W tym roku do Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się ze Św. Wojciechem, patronem naszej Archidiecezji, która przeżywać będzie w roku 2024 100-lecie swego istnienia. W Adwencie Msze w dni powszednie zasadniczo tylko rano o godz. 6.00

3. Zachęcamy do przystąpienia do Sakramentu Pokuty, szczególna okazja do spowiedzi będzie w piątek i w sobotę w godzinach od 17.00 do 18.30. W tych dniach będzie spowiadał ksiądz z sąsiedniej parafii. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły Średniej przygotowującej się do Bierzmowania.

5. Zachęcamy dzieci aby własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe, które tradycyjnie w IV Niedzielę Adwentu zawiesimy na choince przy żłóbku aby symbolicznie ocieplić Panu Jezusowi stajenkę.

6. Na stronie internetowej parafii – parafiajuszkowo.pl – jest umieszczony audiobook Juszkowo i Borzęcin we wspomnieniach mieszkańców. To książka wydana przez naszą parafię i godna polecenia do odsłuchania. Na stronie internetowej został również umieszczony zarys kolędy parafialnej, która rozpocznie się 28 grudnia a zakończy 9 lutego 2024 r. Plan kolędy może jeszcze ulec zmianie. Od przyszłej niedzieli będę ogłaszał kolędę z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

7. Organizujemy razem z parafią z Giemlic czterodniową pielgrzymkę na Morawy Czeskie. Termin od 02.04. do 06.04. 2024r. Koszt 1735 zł. plus 1700 czk. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej parafii.

8. W ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można zakupić świece wigilijne: małe po 10 zł. a duże po 20 zł.

9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Polecamy także dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

Intencje różańcowe na czerwiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw