Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu – Gaudete 15.12.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – Gaudete. Łacińska nazwa III Niedzieli adwentu wzywa nas do radości z faktu, że Bóg jest blisko nas. Tylko tego dnia (i w IV Niedzielę Wielkiego Postu) można zobaczyć kapłanów w różowych szatach liturgicznych, które wyrażają wewnętrzną radość, będącą darem Boga nadającym pewność, że Jezus jest z nami. By w pełni przeżyć tę radość zachęcamy aby przystąpić do Sakramentu Pokuty. W sobotę – 21 grudnia w naszej kaplicy spowiedź od godziny 16.30 do 19.00 i w poniedziałek – 23 grudnia od 16.30 do 19.00

2. Zapraszamy na Msze Św. Roratnie, które w naszej kaplicy są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkich, dużych i małych, aby wspólnie czuwać i czekać razem z Maryją na Boże Narodzenie. Pamiętajmy aby przychodzić na Roraty z lampionami. W Adwencie Msze Św. w dni powszednie będą zasadniczo tylko o 6.00 rano.

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny (cena 6 zł.) i Niedzielę (5 zł.).

5. Po Mszy Św. można zakupić tradycyjną świecę caritasowską z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne (małą po 6 zł a dużą po 16 zł.) można także zakupić oryginalny lampion za 30 zł. i płytę – cegiełkę na budowę kościoła z kolędami śpiewanymi przez naszą scholkę parafialną w cenie po 20 zł.

6. Wolontariusze naszej parafii roznoszą opłatek na stół wigilijny, można go także otrzymać po Mszy na stoisku świątecznym w naszej kaplicy. Ofiary złożone za opłatek przeznaczone są na budowę naszego kościoła parafialnego.

7. Współorganizujemy z parafią z Giemlic wiosenną autokarową pielgrzymkę, w tym roku do Słowenii, odwiedzimy i zwiedzimy również Bratysławę i Wenecję. Termin: 15 – 21 kwietnia 2020. Cena: 1980 zł. + 95 euro. Szczegóły na plakacie w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message