Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu-Gaudete 13.12.2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu tzw. Gaudete. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Msze Św. w Adwencie zasadniczo odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.00 ale zależnie od potrzeby również wieczorem np. w tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek.
  3. W ubiegłą niedzielę zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. W tym roku nie będą roznoszone jak zwykle przez wolontariuszy ale można je zabrać do domu po Mszy Św. Dobrowolne ofiary składane za opłatki przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Przy okazji można również zainteresować się kartkami świątecznymi z oryginalnym obrazem naszego przyszłego kościoła. Kartka stanowi cegiełkę na budowę kościoła. Może w tym trudnym czasie warto powrócić do tradycji by zamiast banalnego smsa wysłać kartkę z życzeniami świątecznymi do najbliższych. Jest również ubiegłoroczna płyta – cegiełka z kolędami śpiewanymi przez naszą scholkę parafialną.
  4. Rozprowadzamy również świece caritasowskie z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Mała świeca po 6 zł. a duża po 16 zł.
  5. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. Msza Św. niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja by przystąpić do Komunii Św.
  7. Uroczysta Msza św. rozpoczynająca oficjalnie Rok Św. Józefa w Archidiecezji Gdańskiej zostanie odprawiona w sobotę 19 grudnia 2020 r. o godz. 18.00 w kościele rektoralnym pw. św. Józefa w Gdańsku (Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej). Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. bp Wiesław Szlachetka. Liturgia transmitowana będzie przez stronę internetową Misjonarzy Oblatów.
  8. Zbliża się 50. rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu. Od lat wspominamy te bolesne wydarzenia zgromadzeni na adwentowej modlitwie. Zapraszamy na tegoroczne uroczystości, które odbędą się wpierw w Gdańsku w Bazylice św. Brygidy w środę, 16 grudnia br., o godz. 17.00. Mszy Świętej przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Jacek Jezierski, Administrator Apostolski Archidiecezji Gdańskiej. Po liturgii nastąpi przejście pod Pomnik Poległych Stoczniowców, okolicznościowa modlitwa i złożenie kwiatów.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message