Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu 16.12.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu tzw. Niedzielę Gaudete, która rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. W Adwencie w naszej parafii Msze Św. w dni powszednie będą zasadniczo odprawiane tylko rano. Od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 – roraty, ku czci NMP. Szczególnie zapraszam dzieci, aby przychodziły z lampionami. Można zamawiać intencje na przyszły rok. W tygodniu a także w niedziele i w święta jest bardzo dużo wolnych intencji.

2. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Można w zakrystii zgłaszać chorych. Okazja do spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii będzie w piątek od godz. 16.00 do 18.00 i w sobotę od godz. 16.00 do 19.00. Zachęcam aby przystąpić w tym terminie do spowiedzi tym bardziej, że będzie spowiadał ksiądz z innej parafii.

3. Można jeszcze nabyć tradycyjne świece caritasowskie. Duże po 18 zł a małe po 6 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na cele charytatywne.

4. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjum, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 Młodzież z klas VIII ma swoje spotkania przygotowujące w tym tygodniu w środę o godz. 18.30 lub w sobotę o godz.11.00

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny (z płytą CD z kolędami jako dodatek) i Niedziela.

6. W akcji charytatywnej Pomoc Kościołowi na Wschodzie przekazaliśmy z naszej parafii 510 zł. Dzisiaj, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, po Mszach Św. można złożyć ofiarę do puszek na pomoc w zabezpieczeniu i naprawie kościoła Św. Mikołaja w Gdańsku. W ubiegłą niedzielę na kwiaty i świąteczny wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 708 zł 44 gr. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Dzieci, które biorą udział w parafialnych jasełkach mają swoje spotkanie w środę w dużej salce o godz. 18.40

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message