Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu 11.12.2016r.

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu zwaną w liturgii Gaudete czyli radości, gdyż bliskie jest już narodzenie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się o życie chrześcijańskie rodzin. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy a w środę – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
2. Mamy za sobą wspaniałą uroczystość poświęcenia naszej kaplicy, z racji tego że zastępuje mnie dzisiaj Ks. Adam, podziękowanie za wspaniałe przygotowanie uroczystości złożę za tydzień 🙂
3. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na tradycyjne roraty, które odprawiane są o 6 rano w kaplicy. Dla dzieci przygotowane są specjalne roratnie plansze, na których mogą kompletować obrazki. Hasłem przewodnim tegorocznych rorat jest – W domu Królowej Maryi. Hasło związane jest z 300-letnią rocznicą ukoronowania obrazu MB Częstochowskiej.
4. Można zamawiać intencje na przyszły rok, jest jeszcze sporo intencji wolnych do końca roku i w tym tygodniu (także w przyszłą niedzielę). Intencje można zamawiać po Mszy w zakrystii. Msze Św. w grudniu, w dni powszednie, są oprawiane zasadniczo tylko rano.
5. Przez cały Adwent do postawionego przy ołtarzu kosza można składać produkty żywnościowe oraz słodycze, z których przygotujemy paczki świąteczne dla osób potrzebujących i samotnych z naszej parafii. Można także nabyć tradycyjne świece caritasowskie w cenie: mała 6 zł. i duża 16 zł. Z każdej świecy złotówka przeznaczona jest na nasz parafialny Caritas, którym zawiaduje pani Maria Chlebowska.
6. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
7. Przy wyjściu jest do nabycia płyta z kolędami śpiewanymi przez dzieci z naszej parafii. Jest to cegiełka na budowę naszego kościoła – cena to 10 zł.
8. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
9. Opłatki na stół wigilijny są roznoszone przez wolontariuszy w naszej parafii, od przyszłej niedzieli będzie można je nabyć także po Mszach Świętych w kaplicy.
10. Dzisiaj po Mszy przy wyjściu, zgodnie z zapowiedzią, będzie można złożyć ofiarę do skarbony na kwiaty i wystrój świąteczny naszej kaplicy.
11. W minioną niedzielę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 454 zł.
12. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.
W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej parafii odprowadziliśmy: +Władysława Rozenbajger l.77 z ul. Uroczej Wieczny odpoczynek …

Inne informacje

Send Us A Message