Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu 17.12.2017 r.

1.Przeżywamy dzisiaj III niedzielę Adwentu, zwaną Gaudete czyli radości. Za tydzień będziemy przeżywać IV Niedzielę Adwentu a zarazem Wigilię Bożego Narodzenia. Msze Św. jak zwykle w niedziele: godz. 8.00, 10.00 i 11.30 a w nocy tradycyjna uroczysta Pasterka o godz. 24.00 W ostatnim tygodniu Adwentu Msze Św. w tygodniu od poniedziałku do soboty są odprawiane tylko rano o godz.6.00. Zapraszamy dzieci duże i małe z lampionami oraz dorosłych na  Roraty o godz. 6.00. Znajdźmy siły i czas aby razem z Maryją i Św. Józefem czuwać i czekać na przyjście naszego Pana. Dołączmy nasze poświęcenie do tej wspaniałej chrześcijańskiej tradycji oczekiwania. Do specjalnego kosza przy prezbiterium można złożyć słodycze i inne różności, którymi przed świętami podzielimy się z potrzebującymi i osobami starszymi z naszej parafii. Proszę również zgłaszać osoby potrzebujące i samotne, jeżeli takie znajdują się w naszym sąsiedztwie.

2. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z naszej parafii z przedświąteczną posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 17.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 19.00 Proszę aby nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostatnią chwilę np. na niedzielę. Na te dni zaprosiłem księdza z innej parafii.

3. Dzisiaj po Mszach można nabyć świąteczne świece caritasowskie – cena 6 zł.  Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne w naszej diecezji. Można także zakupić poświęcony opłatek na stół wigilijny, jeżeli nie został jeszcze dostarczony przez wolontariuszy.

4. Do końca roku, także w święta, jest jeszcze sporo wolnych intencji, które można zamawiać  telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Św.

5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 ostatnie w tym roku spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Dzisiaj po Mszach Panie ze Służby Kaplicznej będą zbierać ofiary na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. W ubiegłą niedzielę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 333 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W gablocie jest wywieszony plan tegorocznej Kolędy Parafialnej, która rozpocznie się zaraz po świętach w środę 27 grudnia. Plan Kolędy jest wywieszony także na stronie internetowej parafii.

9. Nasza parafia oraz parafia Ks. kanonika Janusza Mathei z Giemlic organizuje pielgrzymko-wycieczkę w dniach od 04  do 10 czerwca 2018 roku do Krakowa, Łagiewnik, Zakopanego, Szczawnicy, Pragi, Kudowy Zdroju i Wrocławia. Cena 850 zł. i 60 euro. Zapisy telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach Św. Szczegóły wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

10. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message