Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła 19.01.2020 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w piątek – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła a w sobotę – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Za tydzień w niedzielę w naszej kaplicy o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Św. upamiętniająca Marsz Śmierci z 1945 roku. Po Mszy złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku Marszu.

2. Trwa kolęda parafialna. W czasie kolęd Msze w naszej kaplicy w dni powszednie o godz. 8.00 a w niedziele w styczniu nie będzie Mszy o godz. 18.00 wieczorem. Plan kolędy jest wywieszony na naszej stronie internetowej i znajduje się również w gablotce parafialnej. Ministranci dzień wcześniej starają się zapowiedzieć kolędę, proszę zwrócić uwagę na godzinę rozpoczęcia kolędy a także proszę o wyrozumiałość dla ministrantów i księdza. Chciałbym także bardzo serdecznie podziękować parafianom za serdeczne przyjęcie kolędy i za złożone ofiary, które przeznaczamy na budowę kościoła. Dla rodzin wyjeżdzających w tych dniach można również kolędę umawiać indywidualnie. Kolęda dodatkowa odbędzie się 2 lutego. Przy wyjściu z kaplicy znajduje się beczka ze święconą wodą.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

4. W ubiegłą niedzielę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebrano 560 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. W sobotę 25 stycznia po Mszy Św. o godz. 18.00 w parafii Bł. Michała Kozala w Pruszczu wystąpi zespół muzyczny wspólnoty Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz gości do wspólnego kolędowania.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy + Zdzisława Żakowieckiego z ul. Raduńskiej. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message