Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Zwykła 15.01.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Antoniego opata, w czwartek – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa a w sobotę – wspomnienie Św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

2. Trwa kolęda parafialna, w tym roku na zgłoszenie. Plan kolędy jest wywieszony na stronie internetowej, w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy. W beczce w kaplicy jest woda święcona, którą można zabrać ze sobą w odpowiednim naczyniu do domu. W czasie kolęd Msze w dni powszednie tylko rano o godz. 8.00  W styczniu w  niedziele nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00.

3. Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 5 lutego po Mszy o godz. 11.30 a w czasie tej Mszy poświęcimy świece komunijne. Spotkania dla młodzieży z klas pierwszych Szkoły Średniej przygotowującej się do Bierzmowania i dla młodzieży z klas VIII SP w styczniu są zawieszone a wznowione będą po feriach zimowych.

4. Bierzmowanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00. Sakramentu udzieli Ks. Abp Tadeusz Wojda.

5. Organizujemy razem z parafią z Giemlic w  dniach od 24 do 27 kwietnia pielgrzymko – wycieczkę do Piekar Śląskich, Wisły, Cieszyna i Żywca. Koszt 880 zł. plus 140 koszty programowe. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Szczegóły na plakatach w gablotce i na drzwiach kościoła i kaplicy.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę w cenie po 10 zł.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message