Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – święto Św. Kazimierza, królewicza. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy czyli o godz. 18.30 a w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu obchodzimy dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedziele m-ca marca. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy Św. w czwartek. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedziele po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i wymiana tajemnic Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną ale proszę o wcześniejsze potwierdzenie odwiedzin a po południu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi.
  3. W naszej parafii tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynaliśmy rekolekcje parafialne. W tym roku z przyczyn obiektywnych chciałbym zaproponować inną formę przygotowania do Świąt Wielkanocnych – tzw. dni skupienia. W poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament dla prywatnej adoracji, w tym czasie będzie również okazja do spowiedzi sakramentalnej a o godz. 18.00 Msza Św. z krótką nauką. Niech te dni będą dla nas okazją do wewnętrznego skupienia i modlitwy.
  4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy.
  5. Msza Święta niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja aby przystąpić do Komunii Św.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message