Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkiego Postu i Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – święto Św. Kazimierza, królewicza. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy czyli o godz. 18.30 a w niedziele na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz.17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W tym tygodniu obchodzimy dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedziele m-ca marca. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy Św. w czwartek. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedziele po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i wymiana tajemnic Żywego Różańca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną ale proszę o wcześniejsze potwierdzenie odwiedzin a po południu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi.
  3. W naszej parafii tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynaliśmy rekolekcje parafialne. W tym roku z przyczyn obiektywnych chciałbym zaproponować inną formę przygotowania do Świąt Wielkanocnych – tzw. dni skupienia. W poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament dla prywatnej adoracji, w tym czasie będzie również okazja do spowiedzi sakramentalnej a o godz. 18.00 Msza Św. z krótką nauką. Niech te dni będą dla nas okazją do wewnętrznego skupienia i modlitwy.
  4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy.
  5. Msza Święta niedzielna o godz. 11.30 jest transmitowana online na stronie parafialnej i facebookowej naszej parafii. Po Mszy przez 20 minut będzie jeszcze okazja aby przystąpić do Komunii Św.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message